Ankara Beyaz Eşya Teknik Servisi

ANKARA, TÜRKİYE

Çankaya - Yenimahalle - Etimesgut

E-Mail İletişim

info@kohlerteknikservis.com

×
klima tamiri

Ankara Klima Servis

Klima içinde bulunulan mekanın nem ve ısısını azaltmak, havayı soğutmak için kullanılan bir makinedir. Teknolojinin gelişmesi ile bir süreç içinde oltaya çıkan ve geliştirilen klima sistemleri sıcak yaz aylarında ayrı bir konfor ve rahatlık sunar. Ankara klima servis olarak bulunduğunuz mekana uygun klima konusunda müşterilerimizi bilgilendiriyoruz. 

Klimanın Tarihçesi

Binlerce yıl önce insanlar yaz sıcaklarında kendilerini serinletmek için çeşitli yöntemler geliştirdiler. Palmiye yapraklarını yelpaze gibi kullanmak bu yöntemlerden biriydi. Genel olarak fanlarla soğutma sistemi 19. yüzyılda gelişmeye başladı. Soğutma sistemleri ile ilgili yeni icatlar zaman içinde geliştirildi. İlk kez 1844 yılında Florida’da bir hastanede ticari bir soğutma makinesi kullanıldı. 19 yüzyılın ilk yarısında klima teknolojisinde daha hızlı ilerlemeler oldu. Günümüzde kullanılan tarzda klimanın ilk mucidi ise bir makine mühendisi olan Willis Carier’di. Sisi dağıtmanın yollarını düşünürken, nemi kurutan bir makine icat etmek gerektiğini tasarlayan Willis Carrier 1904 yılında icat ettiği makinenin patentini aldı. O dönemdeki ismi hava işlem cihazı olan bu makine 1913 senesinde pervane ve motor başta olmak üzere bütün parçalarını aynı kasa içinde bulundurabilen bir hale dönüştürüldü. Willis Carier 1926 yılında evlerde kullanılacak tarzda klimalar yapmaya başladı. Ankara klima servis çağımızda çok yaygın bir kullanım alanı olan klimaların her tür teknik bakım ve tamir hizmetlerini yapmaktadır. 

Klima Nasıl Çalışır? 

Isının sıcak cisimlerden soğuk cisimlere doğru akması bir termodinamik yasasıdır. Bu prensip ile çalışan günümüz klimalarının çalışma şekli buzdolaplarına benzemektedir. İçinde bulunan vana sayesinde gazın dolaşım yönü değişebilmektedir. Havadaki nemi de azaltan klimanın içinde bulunan kimyasal sıvı soğutmayı sağlar. Dışarıdan çekilen hava ile birlikte bu sıvı evaporatörde gaz haline gelir. Bu esnada mekandaki sıcaklık emilmiş olur. Ankara klima servis cihazınızda karşılaşacağınız her problemin çözümünü ivedilikle sunmaktadır. 

Klima Çeşitleri

Genel olarak büyük alanlarda kullanılan merkezi klimalar ve daha küçük alanlar için bireysel klimalar olmak üzere ikiye ayrılırlar. Bireysel klima cihazları; pencere tipi, paket tip ve split klimalar olmak üzere üç grupta toplanabilirler. Split klimalar da; tavan tipi, gizli tavan tipi, salon tipi, duvar tipi, kaset tipi gibi modellere ayrılırlar. Bunlarında kendi içlerinde farklı tipleri vardır. Ankara klima servis her türden ve her modelden klimanın tamir ve bakım işlerini uzman kadrosu ile yapmaktadır.

Ankara Klima Bakım

Ankara klima servis klimanızın tam verimle çalışması için gerekli teknik desteği en hızlı bir şekilde vermektedir. Klima montajı, bakımı ve arızası ile ilgili profesyonel ekibimizle hizmetinizdeyiz. Ankara klima servis olarak sorununuzun çözümlenmesi için sizlere bir telefon kadar yakınız. Yeni klima taktıran müşterilerimiz için voltajın yeterliliği, gerekli kontroller profesyonel kadromuzla çözümlenmekte, klimanızın ömrünü uzatmaktadır. 

Tüm marka ve model klimaların montaj, bakım, onarım ve tamir hizmetleri tecrübeli personellerimizce garantili olarak yapılmaktadır. Ankara’nın üç ayrı noktasında bulunan merkezlerimizden en yakın olanı derhal randevu oluşturarak yetkili personellerimizin size ulaşmasını sağlar. Yapılan tüm işlemler koşulsuz şartsız bir yıl servis garantilidir. Biliyoruz ki bizi biz yapan sizin güveninizdir.

HİZMET BÖLGELERİMİZ

Çankaya klima servis ve tamir

Yenimahalle klima servis ve tamir

Etimesgut klima servis ve tamir

Sincan klima servis ve tamir

Pursaklar klima servis ve tamir

Çayyolu klima servis ve tamir

Eryaman klima servis ve tamir

Bahçelievler klima servis ve tamir

Emek klima servis ve tamir

Mamak klima servis ve tamir

Altındağ klima servis ve tamir

Gölbaşı klima servis ve tamir

Keçiören klima servis ve tamir

Arçelik, Baymak, Samsung, Hotpoint Ariston, Altus, Lg, Demirdöküm, Beko, Indesit, Vestel, Toshiba, Daikin, Alarko, Bosch, FujiPlus, Vaillant, Airfel, Mitsubishi, E.C.A. , Electrolux, Sharp, Sigma, Uğur, Viessmann, Regal, Daylux, Grundig, Hitachi, Seg, Siemens

 

 

Desteği Başlat
WhatsApp İletişim
Merhabalar size yardımcı olmak için buradayım.