Ankara Beyaz Eşya Teknik Servisi

ANKARA, TÜRKİYE

Çankaya - Yenimahalle - Etimesgut

E-Mail İletişim

info@kohlerteknikservis.com

×
buzdolabı tamiri

Elektrik enerjisi ile çalışan ilk buzdolabı, Alman mucit Linde tarafından 1876 yılında icat edilmiştir. Gazın devir daim yapabilmesi için elektrik enerjisi ile çalışan kompresör, soğutma işlemleri için ise metil eter kullanılmaktaydı. 1877 yılında patenti alınan cihazın elektrik enerjisi ile çalışması bir devrim niteliğindeydi. Günümüzde ise buzdolapları, gelişen teknoloji ile beraber çok daha çeşitli bir yapıya bürünmüş durumdadır. Yiyecek ve içecekleri serin tutarak bozulmasını engelleyen buzdolapları, gün boyu çalışan ürünler arasında yer almaktadır. Bu nedenle zaman zaman arıza verebilmekte ve buzdolabı tamiri ihtiyacı ortaya çıkabilmektedir. Giriş olarak buzdolabının kısa tarihçesini verdikten sonra devamında buzdolabı seçiminde dikkat edilmesi gereken faktörlere, kullanımında dikkat edilmesi gereken faktörlere ve buzdolabı tamiri hizmetlerinin neleri kapsadığına değineceğiz.

1) Buzdolabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler Nelerdir?

Mutfakların vazgeçilmez ürünlerinden olan buzdolapları, pek çok özelliğe sahip olarak çeşitli markalar adına çeşitli modellerle birlikte üretilmektedir. Bu nedenle bu modeller arasında tercihte bulunurken dikkat edilecek faktörleri bilmekte yarar var. Yazımızın bu kısmında bu faktörlere değineceğiz.

Kapasite: Buzdolabının kapasitesi, bakmanız gereken ilk özellik konumundadır. Özellikle geniş hacimli bir buzdolabına ihtiyacınız varsa bu yönde bir tercihte bulunabilirsiniz. Ayrıca buzdolabının soğutma kapasitesi de çok önemlidir. İleriki safhalarda buzdolabı tamiri işlemleri ile daha az karşılaşmak istiyorsanız ilk aşamada buzdolabının kapasitesine dikkat etmek durumundasınız. Bu nedenle kapasite, çok önemli bir faktördür ve dikkat edilmesi gerekir. Bu noktada ihtiyaç belirlemesi yaparak buzdolabı kapasitesini belirleyebilir, buna uygun bir alışveriş yürütebilirsiniz. Kapasite tercihinde bir yanlışlık yapmanız halinde verimsiz bir kullanım sizi bekliyor demektir. Bu nedenle öncelikle kapasite belirlemeli ve buna uygun bir tercihte bulunmanız gerekmektedir.

Renk: Buzdolabının kendisi ile alakalı bir teknik özellik olmasa da renk faktörü de dekorasyon açısından çok önemlidir. Mutfak dekorasyonunuza uygun renklerde bir tercihte bulunmanız gerekmektedir. Her ne kadar buzdolabı tamiri ile alakalı bir konu değil gibi gözükse de konfor ve görünüm açısından çok önemli bir özelliktir.

buzdolabı tamiri
buzdolabı tamiri

Buzdolabının Tipi:

No frost, iki kapılı veya kombi tipi gibi özelliklerin yanı sıra gardırop tipte de ürünler mevcuttur. Sürekli yenilenen ve güncel hale gelen beyaz eşya teknolojisi sayesinde buzdolabı modellerinde her ihtiyaca uygun bir model bulabilmek mümkündür ve bu noktada ihtiyaçlarınızı belirlemek çok önemlidir. İhtiyaçlarınızı belirleyerek bir buzdolabı tipinde karar kılabilirsiniz. Örneğin gardırop tipi buzdolapları kalabalık ailelerin ve farklılığa önem veren kişilerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Ancak bu model ürünü tercih etmeden önce mutfakta buzdolabı için ayırdığınız alanı iyice ölçmeniz gerekmektedir. Çünkü diğer tiplere göre gardırop tipi buzdolapları daha fazla alan kaplamaktadır.

Gardırop tipli buzdolaplarının dondurucu kısmı altta yer alır ve hacimsel olarak daha geniş özelliklere sahiptir. Günümüzde buzdolabı tercihinde bulunanların tercih listesinde ilk sıralarda yer alan kombi tipi buzdolapları ise derin dondurucu bölümünün altta yer alması ile dikkat çeker. Bu derin dondurucular no – frost özelliklere sahiptir. İlgili buzdolabı tipleri arasından kendinize en uygun olanı seçip, buna uygun bir buzdolabı tercihinde bulunmanız, en sağlıklı işlem olacaktır.

Enerji Sınıfı

Buzdolaplarının birim zamanda tüketmiş oldukları enerjiyi, enerji sınıfı belirler. Genellikle harfler ile isimlendirilen bu buzdolaplarının tasarruf etme özelliğine sahip olması gerekir. Nitekim buzdolapları her gün ve her saat çalışan ürünlerdir ve bu anlamda enerji tasarrufu yapmaları gerekir. Bu nedenle enerji tasarrufu sağlayan bir ürün tercih etmeniz, daha sağlıklı sonuçlar verecektir. Ayrıca buzdolabından kaynaklı elektrik faturasının fazla şişmemesine neden olur, bütçeniz açısından ek tasarruflarda bulunabilirsiniz.

Servis Ağı: Seçmiş olduğunuz markanın servis ağının güçlü bir yapıda olması gerekir. Örneğin buzdolabı tamiri için markanın servisinin sağlıklı bir yapıda sorun çözmesi gerekmektedir. Güçlü bir yapıya sahip olmayan servis ağları ile sorunlar yaşayabilir ve bu durum da verimsiz bir kullanıma neden olabilir. Bu nedenle özellikle yoğun çalışma temposuna ayak uyduramayıp arıza veren buzdolaplarının buzdolabı tamiri için güçlü bir servis ağının saymakla bitmeyen yararı olacaktır. Siz de güçlü servis ağına sahip olan markaları tercih ederek bu yönde olumlu bir kullanım sağlayabilirsiniz. Güçlü bir servis ağına sahip markayı tercih ederek buzdolabı tamiri anlamında da avantajlar elde edebilirsiniz. Kohler Grup olarak buzdolabı tamiri hizmetlerini kaliteli bir şekilde yürütmekteyiz.

Garanti Süresi: Garanti süresi, buzdolabının arıza vermeden ya da arıza verse bile teknik desteği kaç yıl boyunca sağlayacağınız anlamına gelir. İlgili teknik destek işlemleri buzdolabı tamiri hizmetleri etrafında toplanmaktadır. Bu nedenle garanti süresi uzun olan ürünleri tercih etmeniz durumunda buzdolabı tamirini bu süreler içerisinde ücretsiz bir şekilde yaptırabilir, konforunuzu sürdürebilirsiniz. Ek tasarruf sağlayıcı bu özelliğin üründe mutlaka bulunması gerekmektedir. Siz de garanti süresine dikkat ederek fayda ve avantaj sağlayabilirsiniz.

Fiyat:

Buzdolabının bizzat kendisi ile alakalı olmasa da dikkat edilmesi gereken özelliklerinden birisi de fiyat faktörüdür. Bütçenize uygun bir buzdolabı seçerken kaliteden asla ödün vermemeniz gerekir. Kaliteden ödün vermeniz halinde kalitesiz buzdolapları daha çok buzdolabı tamiri ihtiyacı doğuracak, bu da ek masraf anlamına gelecektir. Bu nedenle daha ilk etapta ürün tercihinde bulunurken kaliteli ürünleri uygun fiyata satın alma özelliğine dikkat ediniz. Bu, size bütçe anlamında pek çok avantaj sağlayacaktır. Bununla beraber uygun fiyata kaliteli buzdolaplarını bulabilirsiniz. Bunun için araştırma faaliyetleri ve karşılaştırma faaliyetleri yürütebilirsiniz. Çeşitli araştırmalar yardımıyla en uygun fiyatı bulabilir, kaliteye sahip olabilirsiniz.

Hacim: Buzdolabının hacmi, ihtiyaçlarınızla doğru orantıda olmak zorundadır. İhtiyacınızdan daha küçük ya da büyük hacme sahip buzdolapları size yarar değil zarar getirecektir. Bu nedenle daha ilk aşamada ihtiyaçlarınızla doğru orantılı olarak bir buzdolabı tercih etmenizin büyük önemi vardır. Böylelikle geri kalan bütün süreçleri daha sağlıklı bir şekilde yürütebilirsiniz. Örneğin kalabalık bir aileye sahipseniz ve saklamanız gereken yiyecekler ve içecekler çok fazla ise geniş hacme sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. Bununla beraber daha az kişiye sahip bir aileniz varsa daha küçük hacimlerde ürün tercih edebilir, bu yönde bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Etki Süresi: Özellikle elektrik kesintisinin yoğun olarak yaşandığı bölgelerde bu özellik çok fazla öneme sahiptir. Etki süresinin uzun olması, yiyeceklerin taze bir şekilde daha uzun sürelerde kalması anlamına gelecektir. Buna göre etki süresi ayarını kendi ihtiyaçlarınıza göre belirlemeniz yararlı olacaktır.

Hızlı Dondurma:

Şoklama olarak da bilinen hızlı dondurma özelliği sayesinde yiyeceklerinizi daha çabuk bir şekilde saklayabilirsiniz. Bu özellik, buzdolaplarında dikkat edilmesi gereken ekstra özelliklerden birisidir. Bu özelliğin olması durumunda ek olarak birçok avantaj elde edebilirsiniz.

Ergonomik Tasarım: Buzdolabının ergonomik tasarım özelliklerine de sahip olması gerekmektedir. Ergonomik tasarım ile daha işlevli bir şekilde buzdolabı kullanma imkânı yakalayabilirsiniz. Bununla beraber yer kaplamayan, kapladığı yere göre geniş özellikler sunan faktörler ergonomik tasarım sayesinde gerçekleşmektedir. Bu nedenle ergonomik tasarımın önemi büyüktür diyebiliriz.

Malzeme Kalitesi: Malzeme kalitesine de dikkat etmek zorundasınız. Eğer malzeme kalitesi düşük düzeylerde bir ürün tercih ederseniz buzdolabı tamiri ihtiyacınız daha çok olacaktır diyebiliriz. Çünkü malzeme kalitesi düşük olan ürünler daha fazla arıza verebilmektedir. Bu nedenle buzdolabı tamiri ihtiyacınız az olsun istiyorsanız malzeme kalitesi faktörünü de aramalısınız.

Teknolojik Özellikler: Buzdolabının sahip olduğu teknolojik özellikler, aranabilecek ekstra faktörlerdendir. Bu nedenle teknolojik özellikler hakkında bilgi sahibi olarak ihtiyaçlarınıza en uygun bir buzdolabını bulabilir, sonraki aşamalarda satın alma işlemini başlatabilirsiniz.

2) Buzdolabı Tamiri Hizmetleri Neleri Kapsamaktadır?

Buzdolabı tamiri, ilgili arızanın tespiti ve arızanın giderilmesi aşamalarından oluşmaktadır. Kohler Grup olarak bu aşamalardan her birinde kaliteye, verimliliğe ve etkinliğe önem vermekteyiz. Siz de bu özelliklere sahip olmak istiyorsanız bizi tercih edebilir, bu yönde bir profesyonel kullanım sağlayabilirsiniz. Ekibimiz, alanında uzman, profesyonel kişilerden oluşmaktadır. Bu nedenle rahatlıkla buzdolabınızı bize teslim edebilir, buzdolabı tamiri konusunda profesyonel destek sağlayabilirsiniz. Buzdolabı tamiri hizmetlerinde kalite ve yüksek performans, Kohler Grup farkıyla sizlere ulaşmaktadır. Örneğin bir parça değişecekse, yerine cihaz ile uyumlu orijinal bir parça konularak yüksek performans özelliği aktif hale getirilmektedir. Böylelikle daha faydalı bir kullanım imkânı elde edebilirsiniz. Şimdi buzdolabı tamiri hizmetlerinin neleri kapsadığına detaylı bir şekilde bakalım.

Arıza Tespiti:

Bu bölümde buzdolabı tamiri hizmetlerinde ne çeşit arızaların meydana geldiğinden ve çözüm önerilerinden bahsedilecektir. Örneğin buzdolabınız çalışmıyor ise fişin doğru bir şekilde takılıp takılmadığını kontrol edebilirsiniz. Ya da ana sigortanın mevcut durumunu kontrol edebilirsiniz. Çözüm olarak ise buzdolabı tamiri hizmetleri için sitemizdeki numaralardan bize ulaşmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü buzdolabının çalışmama sebepleri çok çeşitli olabilir ve profesyonel bir destek sağlamak durumunda olabilirsiniz. İlgili profesyonel destek, profesyonel ekiplerimiz tarafından siz değerli müşterilerimize sağlanacaktır.

En sık karşılaşılan başka bir problem ise, soğutucu bölgesinin yan kısmındaki terleme olayıdır. Kapının çok sık açılıp kapanması, nemli ortam, sıvı içeren gıdaların saklanıyor olması, buzdolabı kapısının açık kalması gibi nedenler ile yaşanabilecek bu problemin çözümü için de buzdolabı tamiri konusunda bizden destek isteyebilirsiniz. İlgili arızaların tespiti ekiplerimiz tarafından başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Örneğin bir parçada arıza varsa bu parçanın değişimi konusunda titizlikle davranılarak buzdolabı tamiri konusunda en etkili çözüm önerileri tarafınıza sunulmaktadır. Bu nedenle profesyonel bir kullanım imkânı elde etmek için bizi tercih edebilirsiniz.

Arızanın Giderilmesi:

Arızanın giderilmesi aşamasında buzdolabınızın orijinalliğini bozmamaya özen gösteriyoruz. Bir parçada arıza olabilir ya da genel olarak çeşitli sebeplerle arıza olabilir. Bütün bu arıza sebepleri tarafımızca profesyonel bir şekilde çözülür. Bu da sizi buzdolabı tamiri konusunda verimliliğe götürmektedir. Bununla beraber buzdolabı tamiri hizmetlerinin ikinci aşaması olan arızanın giderilmesi işlemi, profesyonel ekibimiz tarafından başarılı bir şekilde yürütülmektedir. Buzdolabının daha az arıza vermesi için bakım – onarımının tam bir şekilde yapılmış olması gerekir.

Bu hizmetler içinde bizi tercih edebilir, profesyonel destek sağlayabilirsiniz. Bununla beraber hizmet tercihinde, yani buzdolabı tamiri hizmetlerinde kaliteye, verimliliğe, etkinliğe önem veriyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. Bu sayede zamandan tasarruf ve fiyat avantajıyla beraber bütçeden tasarruf imkânları elde edebilirsiniz. Arızanın giderilmesi işlemlerinde profesyonel ekibimiz buzdolabınızın orijinalliğini bozmadan çalışır. Bu da yüksek performans özelliklerini beraberinde getirecektir. İki aşamadan oluşan buzdolabı tamiri hizmetlerinde kaliteye Kohler Grup farkıyla ulaşabilirsiniz. Buzdolabı tamiri hizmetlerinde verimlilik de tarafımızca sağlanmaktadır. Bütün bu özellikler, müşteri memnuniyeti ilkesi gereğince memnuniyetiniz için özel olarak yürütülmektedir.

3) Buzdolabı Tamiri Hizmetlerine Kaliteli Bir Şekilde Kohler Grup Farkıyla Ulaşın

Kohler Grup, köklü geçmişine dayanarak, teknolojik yenilikleri gözeterek ilgili hizmetlerini sürdürmektedir. Ekibini alanında uzman, profesyonel kişilerden oluşturmuştur. Bu nedenle buzdolabı tamiri hizmetleri tamamen profesyonel bir şekilde yürütülmektedir. İlgili buzdolabı tamiri hizmetleri 1 yıl garantiye sahiptir. Yani 1 yıl boyunca arıza tekrarlamalarına karşı yine bizden ücretsiz bir şekilde destek alabilirsiniz. Bu özellik sayesinde bütçenizden ek tasarruflarda bulunabilir, ek masraflardan kaçınabilirsiniz. Bununla beraber teknolojik yenilikleri gözeterek hizmetlerimizi yürütmekteyiz. Teknolojik yenilikler sayesinde cihaz performansı olumlu bir şekilde etkilenecektir. Öte yandan kalite, bu tür buzdolabı tamiri hizmetlerinin vazgeçilmez özelliklerinden birisidir. Kaliteye ilgili buzdolabı tamiri hizmetinin her aşamasında özellikle dikkat etmekteyiz.

Bu da size pek çok avantajın yanı sıra fayda ve maliyet avantajı sağlayacaktır. Verimlilik, dikkat ettiğimiz bir diğer özelliktir. Özellikle zamanında teslimat ilkesi gereğince zamanı verimli bir şekilde kullanmaktayız ve size verilen tarihte ve saatte buzdolabınız size teslim edilmektedir. İşinizi hızlı bir şekilde profesyonel ekibimizden destek alarak yaptırabilirsiniz.

Buzdolabı tamiri hizmetlerinde zamandan tasarruf, maliyet avantajı, kalite, verimlilik, orijinal parça kullanımı gibi özelliklere dikkat ediyorsanız Kohler Grubu tercih ederek bu yönde bir kullanım imkânı sağlayabilirsiniz. Diğer yandan ilgili hizmetlerde kaliteyi sağlamak için ekiplerimiz özenle çalışmaktadır. Bu nedenle kalite, müşteri memnuniyeti odaklı olarak sizlerle buluşmaktadır. İlke olarak benimsediğimiz bir diğer özellik ise etkinliktir. Etkinlik, kısa sürede daha fazla iş yaparak zamanında teslimat yapmayı hedeflemektedir.

Bu nedenle hizmet tercihinde bu özelliğe yer vererek işinizi hızlı ve etkili bir şekilde yaptırabilirsiniz. Buradan hareketle buzdolabı tamiri hizmetlerinde kalite, verimlilik ve etkinlik, vazgeçilmez özelliklerdendir diyebiliriz. Böylelikle bu hizmetlerde ilgili özelliklere sahip olarak pek çok avantaj elde edebilirsiniz.

4) Buzdolabı Tamiri Fiyatları

Buzdolabı tamiri fiyatları, ilgili buzdolabının boyutu, türü, yapısı, arıza yapısı gibi özelliklere göre değişkenlik gösterecektir. Bu nedenle size verilecek olan fiyat farklı yapılarda olabilir fakat her daim bütçe dostu bir yapıya sahip olacaktır. Çünkü Kohler Grup olarak fiyat avantajı özelliğine özellikle dikkat etmekteyiz. Bütçeniz kısıtlı ise bizi tercih ederek bütçe tasarrufu sağlayabilir, az para ile fazla işlem yaptırabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz tarafından yürütülecek buzdolabı tamiri hizmetlerinin fiyatları bu şekilde belirlenmektedir. Öte yandan piyasa koşulları, arz – talep koşulları gibi ekonomik özellikler nedeniyle de fiyatlar değişken gösterebilecektir. Piyasa koşullarında fiyatlar artış eğiliminde ise dolayısıyla buzdolabı tamiri fiyatları da artış gösterecektir.

Bununla beraber örneğin bir parça değişecekse ilgili parçanın fiyatı da buzdolabı tamiri fiyatlarını etkileyecek ve değişkenlik göstermesine neden olacaktır. Size verilecek fiyat her halükârda uygun fiyat yapısına sahip olacağı için Kohler Grubu rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Fiyat avantajı sağlamanın yanı sıra bütçenizde ek tasarrufları da bu yolla sağlayabilirsiniz. Bütçe dostu fiyatlama sayesinde ek masraflardan kaçınabilirsiniz. Diğer yandan buzdolabı tamiri fiyatlarında ek masraftan kaçınmanıza neden olacak özelliklerden birisi de 1 yıllık garanti süresidir. 1 yıl boyunca arıza tekrarlamalarına karşı ücretsiz bir şekilde destek sağlayabilirsiniz. Bu nedenle bu da ek masraflardan kaçınmanız anlamına gelecektir.

Fiyatlama açısından Kohler Grubu tercih ederek tasarruf ve fiyat avantajı sağlayabilirsiniz. Fiyatlar genel olarak belirtilen faktörlere göre değişkenlik gösterebilir fakat Kohler Grubu tercih ederek uygun fiyata buzdolabının tamir hizmetlerini karşılayabilirsiniz. Böylelikle uygun fiyatla yüksek kaliteli bir hizmet satın alımı gerçekleştirebilir, pek çok avantajı bir bütün olarak birlikte sağlayabilirsiniz. Kohler Grup olarak fiyat avantajı özelliğine, zamandan tasarruf özelliğine, kaliteye, verimliliğe, etkinliğe sürekli olarak önem gösteriyoruz ve tarafımızdan önem gösterilmeye devam edilecektir.

KOHLER TEKNİK SERVİS

İLETİŞİM 0312 212 0 110

Add Your Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Desteği Başlat
WhatsApp İletişim
Merhabalar size yardımcı olmak için buradayım.