Ankara Beyaz Eşya Teknik Servisi

ANKARA, TÜRKİYE

Çankaya - Yenimahalle - Etimesgut

E-Mail İletişim

info@kohlerteknikservis.com

×
klima tamiri

Klimalar, insanların daha konforlu ve verimli bir şekilde yaşamasını sağlayan, bulunduğu ortamı soğutan ya da ihtiyaca göre ısıtan, havadaki nemi alan cihazlardır. Klimaları konutlardan işyerlerine kadar, araçlardan işletmenize kadar her yerde kullanabilirsiniz. Klimalar yoğun olarak çalışan ürünler oldukları için zaman zaman klima tamiri hizmetine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu aşamada

Kohler Grup olarak bizi tercih ederek kaliteli ve güvenilir klima tamiri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Bununla beraber klima tamiri hizmetlerinde kaliteye ulaşmak için sitemizdeki numaralardan bize ulaşabilir, randevu alabilir, sonraki aşamalarda hizmet satın alımını gerçekleştirebilirsiniz. Klimaların arızalı olması, sizlerin konfor düzeyini azaltacaktır. Bu nedenle konfor düzeyinizin bozulmaması için, yani arızalı bir klimanızdaki arızayı gidermek için klima tamiri hizmeti satın almanız gerekmektedir. Ayrıca arızalı bir klimaya sahip olmasanız bile mevcut klimanızda bakım ve onarım işlemleri yaptırmanız gerekir. Bu işlemleri de Kohler Grup aracılığıyla yaptırabilirsiniz. Klimanın bakımı, montajı, tamiri, onarımı için bizleri tercih edebilirsiniz. Bununla beraber hizmet tercihinde kaliteye sahip olmak için de Kohler Grup olarak bizi tercih edebilirsiniz.

Klima tamiri

, arızalı bir klimanın arıza tespiti ve arızanın giderilmesi safhalarından oluşmaktadır. Bütün bu işlemler, profesyonel ekibimiz tarafından başarılı bir şekilde yürütülür. Bu nedenle bize güvenebilir, profesyonel bir kullanım sağlayabilirsiniz. Öte yandan ürününüzün performansı için de bakım ve onarım yaptırma ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu işlemler için Kohler Grup tarafından, çalıştırmış olduğu uzman ekibi ile birlikte başarılı bir şekilde yürütülür. Klimaların tamir işlemlerinde kalite, verimlilik, etkinlik, zamandan tasarruf ve fiyat avantajı sağlamak için Kohler Grubu tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda sitemizde yer alan kullanıcı yorumlarını okuyarak tercihlerinizi şekillendirebilirsiniz.

Doğru tercih için bu işlem çok önemlidir. Öte yandan sitemizde yer alan numaralardan bizlere ulaşabilir, randevu alarak hizmet satın alımını gerçekleştirebilirsiniz. Klimaların bakımı ve onarımı, tamiri, montajı hizmetleri için, kısaca klima servisi hizmetleri için bizi tercih edebilir, profesyonel destek sağlayabilirsiniz.

Klima Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmelidir?

Klima seçimi yapmak karmaşık gibi gözükse de aslında öyle değildir. Klima seçiminde konfor durumunu en üst noktalara taşımak için bazı kriterlere dikkat etmek durumundasınız. Sitede vermiş olduğumuz kriterler doğrultusunda doğru tercih yapabilir, klima tamiri ihtiyacınızı en az düzeye indirebilirsiniz. Klimalar, yazın serinlemek, kışın ısınmak için kullanılan cihazlardır. Milyonlarca aile tarafından tercih sebebi olan klimalar, bazı teknolojik özelliklere göre de sınıflandırmaya tabi tutulabilmektedir. Şimdi klima alırken dikkat edeceğiniz özelliklere geçelim.

1) Klima Tipleri

Klima seçerken ilk adım olarak size uygun olan klima tipini belirlemeniz gerekmektedir. Klima tipleri, ihtiyaçlarınıza göre, kullanım amacınıza göre, kullanılacak ortama göre çeşitli sınıflandırmaya tabi tutulmaktadır. Klima çeşitleri arasında sağlıklı bir karar verebilmek için klima tiplerini bilmeniz ve buna uygun tercihte bulunmanız şarttır.

  • Duvar Tipi Klima / Split Klima: Ev tipi klima olarak da bilinen bu klima tipi, iç ve dış ünite olacak şekilde iki farklı parçadan oluşmaktadır. Bu klimalar, çalışma prensibi olarak oldukça basit bir şekilde çalışmaktadır. Isıtma ya da soğutma işlemi için montajının yapıldığı mekânda havayı çeker ve mevsime göre tercih edeceğiniz soğuk ya da sıcak havayı üflerler. Böylece içerdeki hava mevsime göre değişiklik göstermiş olacaktır.

Duvar tipi oldukları için, yani duvara monte edildikleri için fazla yer kaplamazlar. Hem ısıtma hem de soğutma işini rahatlıkla, başarılı bir şekilde yapmaktadırlar. Ev kullanımı için ideal olan bu klima tipinin klima tamiri işlemleri de oldukça basit bir şekilde yapılmaktadır.

  • Salon Tipi Klima: Bu klima tipi de iç ve dış ünite olacak şekilde iki farklı yapıdan oluşmaktadır. Genellikle işletmeler, bankalar, ofisler tarafından tercih edilmektedir. Evlerden daha geniş alanlar için tercih sebebidir. Bu tip klimalar herhangi bir montaja gerek duymadığından dolayı istenilen her yerde sabitlenebilmektedir. Daha kapsamlı bir klima tamiri işlemleri gerektirebilir.
  • Portatif – Mobil Klima: Mobil klimalar, çok daha düşük alana sahip yerlerde kullanılabilmektedir. Klimayı evin farklı bölgelerinde kullanmak isteyenler tarafından tercih edilen bu klima tipi, ayrıca taşınabilir özelliklere sahip bir klima almak isteyenler tarafından da tercih edilmektedir. Bu nedenle adına portatif – mobil klima denmektedir. Bu klimalar seyyar klima olarak da bilinirler ve çok kullanışlı bir yapıya sahiptirler. Klima tamiri açısından basit özelliklere sahiptir.

2) Kapasite

Klima tipine karar verdiniz, ancak bunu belirlemek, doğru klima için yeterli olmamaktadır. Sırada belirlemiş olduğunuz klima tipinin kapasitesi, yani BTU değeri vardır. Bu aşamada kullanacağınız alanın büyüklüğüne göre belli bir kapasite hesaplama işlemi yapmanız gerekmektedir.

Klima Kapasitesi Nedir?

Klimalar, kullanılacak alanın genişliğine göre farklı çeşitlerde, farklı kapasitelerde üretilmektedir. Bu nedenle klimanın montajının yapılacağı alanı hesaplamak oldukça önemli bir işlemdir. Eğer klimanın kapasitesi, yeterli düzeylerde değilse, verimlilik açısından sıkıntılı durumlar ortaya çıkacaktır. Bununla beraber, çok güçlü bir klima alırsanız bu da yüksek faturalara neden olabilmektedir. Bu nedenle kapasite anlamında uygun bir tercihte bulunmanızın önemi büyüktür.

Ortamdaki mevcut kişilerin sayısı, mekânda, yani alanda kaç adet pencerenin olduğu, mekânın hangi cepheye baktığı, yaşanılan coğrafi bölge, belirli kriterler arasında yer almaktadır. Örnek olarak şunu verebiliriz. Örneğin, güneye bakan ve bol pencereli, gün içinde direkt olarak güneş ışınları alan bir odanın ısınması daha kolay olabilmektedir. Kuzey cepheye bakan odalar ise daha çabuk soğuyabilmektedir.

3) Enerji Tasarrufu

Enerji tasarrufu yapan bir klima alarak daha düşük faturalara sahip olabilirsiniz. Bu da cebinizi yakmadan konforu sağlamanız anlamına gelecektir. Satın alma işleminden önce dikkat etmeniz gereken bir özellik enerji tasarrufudur. Doğru bir sınıfta cihaz alınmaması durumunda kabarık faturalar ile karşılaşabilirsiniz. Klimalarda A+++, A++, A+ ve A olmak üzere dört çeşit enerji sınıfı vardır. A+++’ya yaklaştıkça enerji verimliliği artmaktadır. Enerji tasarrufu da artış göstermektedir. Bu nedenle daha az elektrik faturasına sahip olabiliyorsunuz.

Ayrıca inverter klimalar ile odanız istenilen sıcaklığa geldiğinde dâhi durmaz, daha az enerji ile çok işlem gerçekleştirebilir. Odanız belirli bir sıcaklıkta kalırken bu teknoloji sayesinde klimanız bir durup bir çalışmak zorunda kalmadığı için enerji tasarrufu da mümkün hale gelebilmektedir.

4) Hijyen ve Ses Seviyesi

Odada yahut ofiste sürekli olarak çalışacak olan klimanın ideal bir ses seviyesinde olması gerekmektedir. Çünkü sesi çok olarak çalışan bir klima, konforun yanında ayrıca rahatsızlıkta getirecektir. Bu durumda konforunuz azalacak, verimsiz bir kullanım sağlamış olacaksınız. Bu nedenle klimayı satın alırken dB değerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

5) Garanti Süresi ve Servis Ağı

Klimanın çeşitli durumlarda arıza vermesi ihtimaline karşı klima tamiri hususunda güçlü bir servis ağının bulunması, size çok çeşitli faydalar sağlayacaktır. Bu nedenle klima tamiri için güçlü bir markayı tercih ederek güçlü servis ağı özellikleri ile bu faydalara erişebilirsiniz. Öte yandan klima tamiri konusunda güçlü bir servis ağı olmazsa ya da garanti süresi az olursa bu durumda da olası arızalara karşı olumsuz durumlar oluşacaktır. Bütün bu unsurları dikkate alarak klima tamiri konusunda güçlü bir servis ağı sunan markaları tercih etmeniz yerinde olacaktır.

Klima Tamiri Hizmeti Hangi Aşamalardan Oluşur?

Arızalı olan bir klimanın klima tamiri işlemleri iki aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalardan birincisi arızanın başarılı bir şekilde tespit edilmesidir. Bu aşama, ileriki aşamaların doğruluğu açısından çok önemlidir.

Profesyonel ekibimiz tarafından yürütülen hizmetler gereğince bu aşamada doğruluk, kalite, verimlilik bizzat tarafımızca sağlanmaktadır. Öte yandan ikinci aşama olan arızanın giderilmesi işlemi de klima tamiri konusunda çok önemli bir aşamayı ifade etmektedir. Bütün bu hizmetlere ve işlemlere, Kohler Grup farkıyla %100 kaliteli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şimdi bu aşamaları detaylı bir şekilde görelim.

Arızanın Tespit Edilmesi: Arıza tespiti, klima tamiri işlemlerinin ilk aşamasını oluşturmaktadır. Arıza tespiti, alanında uzman ekibimiz tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Öncelikle arızanın neden kaynaklı olduğunu tespit etmek için bazı işlemler yapılmaktadır. Bu, sonraki arıza giderme işleminde de başarıyı getirecektir. Bununla beraber arıza tespiti aşamasında kalite, Kohler Grup farkıyla sizlerle olacaktır.

klima tamiri
klima tamiri

Arızanın Giderilmesi: Arızanın giderilmesi işlemi klima tamiri hizmetlerinin ikinci aşamasını oluşturur. Böylelikle klimanızın bütün arızaları giderilmiş olacak, konforunuza tekrar kavuşmuş olacaksınız. Bununla birlikte arızanın giderilmesi işlemleri, profesyonel ekibimiz tarafından kaliteli ve başarılı bir şekilde yürütülmektedir.

Bütün bu hizmetlere Kohler Grup farkıyla profesyonel bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan kullanıcı yorumlarını okuyarak doğru bir tercihte bulunmanın ilk adımını atabilirsiniz. Öte yandan hizmet tercihinde klima tamiri konusunda kalite, verimlilik, etkinlik, zamandan tasarruf, bütçeden tasarruf gibi unsurlara hâkim olmak için bizi tercih edebilirsiniz.

Klima Tamiri Hizmetlerine Kohler Grup Farkıyla Ulaşın

Klima tamiri hizmetlerinin hangi aşamalardan oluştuğundan bahsettik. İlgili bütün bu hizmetlere Kohler Grup farkıyla kaliteli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca Kohler Grup olarak kaliteye, verimliliğe, müşteri memnuniyetine klima tamiri hizmetlerinin her aşamasında dikkat etmekteyiz. Bu da size ayrı bir profesyonellik sağlayacaktır. Bu hizmetler doğrultusunda klimanızı rahatlıkla bize teslim edebilirsiniz. İlgili hizmetler, bir bütün olarak kaliteli bir şekilde yürütülmektedir.

Ayrıca uygun fiyat avantajı sayesinde bütçenizi sarsmadan hizmet alışverişi yapabilir, bu yönde bir kullanım sağlayabilirsiniz. Zamanında teslimat özelliği sayesinde ise işlemlerinizi hızlı bir şekilde yaptırabilir, klimanızı zamanında teslim alabilirsiniz. Bu özellikler, müşteri memnuniyeti ilkesi gereğince size özel olarak sağlanmaktadır. Öte yandan klima tamiri hizmetleri profesyonel ekibimiz tarafından yürütülmektedir. Ekibimiz, alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.

Böylelikle hizmet tercihinde bu unsurları da göz önünde bulundurarak verimliliği sağlayabilirsiniz. Kohler Grup olarak teknolojik yenilikleri gözeterek hizmette bulunmaktayız. Böylelikle en güncel teknoloji ile birlikte klima tamiri işlemleri, başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Bununla beraber hizmetlerimiz 1 yıl garantiye sahiptir. Yani bizi tercih ederek, 1 yıl boyunca olası arıza tekrarlamalarına karşı güvende olabilirsiniz. Öte yandan diğer hizmetlerden de faydalanabilir, bu hizmetlere de kaliteli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Klima konusunda verdiğimiz diğer hizmetler klima tamirinin yanında klimanın bakım – onarımı, montajı işlemleridir.

Bu hizmetlere de kaliteli bir şekilde Kohler Grup farkıyla sahip olabilirsiniz. Bunun için sitemizdeki numaralardan bizi arayarak randevu alabilir, hizmet satın alımını gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan müşteri hizmetlerini arayarak süreç hakkında bilgi sağlayabilirsiniz. Bu ise, şeffaflığı sağlayıcı unsur olarak yerini alacaktır. Diğer yandan hizmet tercihinde göz önünde bulundurmanız gereken bir özellik müşteri memnuniyetidir. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmamız sayesinde hizmetlerimizden %100 memnun bir şekilde ayrılabilirsiniz.

Klima Tamir İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Klima tamiri işlemleri, klimadaki arızanın türü, yapısı ve boyutu itibariyle farklı süreler boyunca sürebilmektedir. Örneğin klimadaki arıza basit bir yapıdaysa, 1 – 2 gün içerisinde klima tamiri gerçekleştirilecektir. Bununla birlikte klimadaki arıza yapısı karmaşık ise 1 – 2 hafta içerisinde klima tamiri gerçekleştirilecektir. Öte yandan yoğunluğumuz sebebiyle de süre etkilenebilmektedir. Ancak klima tamiri konusunda size verilen sürede klimanız size teslim edilecektir.

Bu nedenle zamanında teslim almak istiyorsanız Kohler Grubu tercih edebilirsiniz. Diğer yandan klima tamiri hizmetlerinde pratiklik ve hız kazanmak istiyorsanız, yine Kohler Grubu tercih ederek bu yönde bir kazanım ve kullanım sağlayabilirsiniz. Kohler Grup olarak, klimanızın orijinalliğini bozmadan hizmet görmekteyiz. Bu nedenle klima tamirinde orijinallik sağlamak için de bizi tercih edebilirsiniz. Ayrıca fiyat avantajı ve zamandan tasarruf ile birlikte çeşitli avantajlar da sağlayabilirsiniz. Klima tamiri süreleri değişiklik gösterse de size verilecek sürede teslimat yapılacaktır. Bu nedenle bize güvenebilirsiniz. Sitemizde yer alan numaralardan bizlere ulaşabilir, klima tamiri konusunda profesyonel destek sağlayabilirsiniz.

Klima tamiri işlemlerinde verilecek süre, çok fazla uzun olmayacaktır. Kurumumuzda yaşanan yoğunluğa göre size bir süre verilecek, bu süre içerisinde klima tamiriniz gerçekleştirilecektir. Klima tamir işlemlerinde kalite, verimlilik, fiyat avantajı, zamandan tasarruf gibi özelliklere sahip olmak için bizi tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu hizmetlerde çeşitli faydalar sağlamak için hizmet satın alımı gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

Klima Tamiri Ücretleri

Ücretlendirme işlemleri klima arızasının türü, yapısı ve boyutuna göre değişiklik gösterecektir. Klima tamiri ücretleri, arıza yapısı basit ise daha düşük ücretlerde olacaktır. Ancak klima tamiri hizmetlerinde arıza karmaşık yapıdaysa ücretlendirme biraz daha fazla olacaktır. Ücretlendirmeyi etkileyen bazı faktörler vardır. Bu faktörler arızanın türü, yapısı, boyutu, sektördeki arz – talep durumları, parça değişecekse yeni parçanın fiyatı, sektördeki genel fiyatlama bu faktörlerden bazılarıdır. Şimdi bu faktörlere detaylı bir şekilde bakalım.

Arızanın Türü, Yapısı ve Boyutu: Klima arızasının türü, yapısı ve boyutu fiyatı etkileyen temel faktörlerden birisidir. Klima tamiri hizmetlerinde ücretlendirme temelde bu faktöre göre yapılmaktadır. Arıza çok karmaşık boyutlardaysa fiyatlandırma daha fazla yapıda olacaktır. Ancak size verilecek fiyat her halükârda uygun fiyat yapısında olacaktır. Böylelikle bütçe dostu bir şekilde hizmet alışverişi yapabilirsiniz. Bütçe dostu fiyatlama sayesinde bütçenizi sarsmadan alışveriş yapabilirsiniz. Klima tamiri hizmetlerinde ekibimiz alanında profesyonel kişilerden oluşmaktadır. Böylelikle profesyonel bir tercihte bulunabilirsiniz.

Sektördeki Arz – Talep Durumları: Sektörde yaşanan arz – talep durumlarına göre de fiyat belirlenecektir. Kohler Grup olarak bütçe dostu bir fiyat politikası yürütmekteyiz. Bu nedenle bütçenizi sarsmadan hizmet alışverişi yapabilirsiniz.

Parça Fiyatı: Parça fiyatı, klima tamiri ücretlerini belirleyen ve etkileyen temel faktörlerden birisidir. Parça tercihinde bulunurken uygun fiyat sağlanması açısından kaliteden asla vazgeçmiyoruz. Böylelikle kaliteyi uygun fiyata ayaklarınıza getiriyoruz. Parça fiyatı, klima tamir hizmetlerinde fiyatı etkilemektedir fakat kaliteli parçalar biraz daha pahalı olsa da size verilecek fiyat her halükârda uygun fiyatta olacaktır.

Sektördeki Fiyat Yapısı: Teknik servis sektöründe yaşanan fiyatlama, ülkedeki ekonomik durumlar da fiyatı etkileyen temel faktörler arasında yer almaktadır. Ülke ekonomisindeki değişmeler direkt olarak sektördeki fiyat yapısını etkilemektedir. Bu da klima tamiri fiyatını etkileyecektir. Kohler Grup olarak uygun fiyat politikasını benimsemekteyiz. Bu nedenle bütçenizi sarsmadan, hizmet alışverişi yapabilirsiniz. Genel olarak fiyatlamayı belirleyen temel faktörler bu şekildedir. Öte yandan bu faktörlerin yanı sıra fiyat politikamız da fiyatları belirleyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Ancak şu noktaya değinmekte yarar görüyoruz. Fiyatlar değişiklik gösterse de, fiyatları etkileyen pek çok faktör bulunsa da, tarafımızdan size verilecek olan fiyat her daim uygun fiyat yapısında olacaktır.

www.kohlerteknikservis.com

İLETİŞİM 0312 212 0 110

Add Your Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Desteği Başlat
WhatsApp İletişim
Merhabalar size yardımcı olmak için buradayım.